لینکهای مفد به منابع دیگر
سايت اداره مهاجرت كانادا
روشهاي مهاجرت به كانادا
اطلاعات درباره اقامت دائم كانادا

اقدام براي اجازه كار”work permit”

اقدام براي ويزاي كار پرستاران

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:8توسط |
سیر صعودی افزایش حقوق مشاغل در کانادا
کانادایی ها می توانند انتظار افزایش چشمگیر حقوق را در طی 5 سال گذشته تا 3.4 را داشته باشند.

بر اساس تحقیقات اخیر ، کانادایی ها می توانند انتظار افزایش چشمگیر حقوق را در طی 5 سال گذشته تا 3.4% را داشته باشند. این درحالی است که کارکنان در ایالت آلبرتا در مشاغل تولیدی تا 3.5% افزایش درآمد و در مشاغل اجرائی تا 3.8 % افزایش حقوق را خواهند داشت.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:7توسط |
اولویت بندی تخصصی متقاضیان مهاجرت کانادا آغاز شد
وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا: " الویت بندی نیروی کار متخصص متقاضی مهاجرت کانادا، متناسب با درخواست بازارکار ، جهت جذب سریعتر متقاضیان در شغل مربوطه انجام می شود."

کار بر روی تعیین رشته های تخصصی مورد نیاز کانادا که هم اکنون بخش های مختلف با کمبود شدید نیرو در آنها مواجه هستند آغاز شد.
خانم دایان فینلی، وزیر مهاجرت و شهروندی با اعلام این مطلب افزود:" این اقدام بمنظور اولویت بندی متقاضیان مهاجرت ، متناسب با درخواست بازار کار انجام می شود."
در همین راستا ، چگونگی پذیرش مدارک و مجوزهای تخصصی کسب شده در خارج از کانادا جهت جذب سریعتر متخصصین در شغل مربوطه نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
موضوع اولویت بندی متقاضیان بر اساس قانون جدید مهاجرت انجام می شود که به مسئولین مهاجرتی اجازه می دهد درخواست های مختلف را متناسب با نیاز کشور سرعت بخشیده و یا حتی رد کنند.
خانم فینلی افزود:" این کار هم به مصلحت اقتصاد ما و هم به نفع تازه واردین خواهد بود که بتوانند در شروع زندگی ، هزینه های خود و خانواده را تأمین کنند."
کار مشاوره برای تعیین تخصص های مورد نیاز از روز هفتم جولای 2008 (17 تیر) با برگزاری جلسات مختلف توسط نمایندگان شرکت ها، دانشگاه ها و سازمان های غیر دولتی در سطح ایالتی آغاز شده است.
برای سال 2008 ، بین 240،000 تا 265،000 نفر مهاجر جدید پذیرفته می شود. وزارت مهاجرت و شهروندی اعلام کرد، کار پذیرش مهاجر ، برای متقاضیانی که تاریخ تشکیل پرونده آنها قبل از 27 فوریه 2008 باشد ، بر مبنای قانون قبلی انجام می شود.
اما متقاضیان بعد از تاریخ فوق، می بایست منتظر گزارش تخصص های مورد نیاز باشند، تا درباره درخواستشان اعلام نظر گردد.
اضافه می شود ، قانون جدید فقط شامل متقاضیان فدرال خواهد بود و متقاضیان ایالت کبک و یا کسانی که مستقیما از یک ایالت درخواست پذیرش کرده اند با قانون قبلی پذیرش می شوند.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:7توسط |
امکان انجام مصاحبه مهاجرتی در سفارت کانادا در بیروت
با افزایش امکانات سفارت کانادا در لبنان، بزودی امکان انجام مصاحبه متقاضیان مهاجرت در بیروت فراهم می گردد.

 
این امر موجب کم شدن بار خدماتی سفارت کانادا در دمشق و سرعت بیشتر در رسیدگی به امور متقاضیان سایر کشورهای آن حوزه از جمله ایرانیان خواهد شد.
این گزاش حاکیست، پیش از این تنها مصاحیه افراد فامیل شهروندان لبنانی کانادا در بیروت انجام می شد و به همین منظور، افسران مهاجرت از سوریه به آن کشور سفر می کردند.
اضافه می شود، در بین کشورهای عربی، لبنان بیشترین تعداد مهاجر را در کانادا حائز است و یکی از قوی ترین گروه های قومی این کشور را از نظر مذهبی و اقتصادی تشکیل می دهند.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:6توسط |
قانون جدید مهاجرت به کانادا ، به نفع رشته های علوم پزشکی خواهد بود
کمبود شدید کادر بهداشتی درمانی در سراسر کانادا باعث می شود ، جهت گیری پذیرش مهاجر به سمت متخصصین رشته های علوم پزشکی سوق یابد.

چدیدترین لیست منتشره از سوی سازمان توسعه منابع انسانی کانادا (HRSDC) ، با عنوان " مشاغل منطقه ای تحت فشار" نشان می دهد که تمامی شغل های مرتبط با بهداشت و درمان و بویژه پرستاری ، مورد نیاز شدید تمامی ایالت هاست.
این گزارش می تواند به عنوان مبنای تصمیم گیری برای چگونگی پذیرش مهاجر طی سال جاری قرار گیرد.
بر اساس قانون جدید مهاجرت که خردادماه گذشته به تصویب پارلمان کانادا رسید ، وزارت مهاجرت و شهروندی این کشور، مختار است ، متناسب با نیاز بازار کار کانادا به رشته های خاص، متخصصین متقاضی مهاجرت در آن حوزه را سریعتر جذب کند.
این تصمیم شامل کسانی خواهد شد که بعد از 27 فوریه 2008 تشکیل پرونده داده باشند.
گزارش HRSDC پس از مطالعه و بررسی 10 سال وضعیت بهداشت و درمان کانادا تهیه شده و نشان می دهد، در همه سال های مذکور، میزان نیروهای مورد نیاز، از استاندارد ملی کمتر بوده است.
از جمله رشته هایی که بیش از بقیه مورد تأکید قرار گرفته می توان به پزشکان عمومی و متخصص، فیزیوتراپ و شغل های مرتبط، پرستار و سرپرستار اشاره کرد.
برخی دیگر از رشته هایی که کمبود آن اعلام شده عبارتند از: بهیار و کمک پرستار، تکنسین شنوایی، تکنسین فیزیوتراپی و تکنسین رادیولوژی
روند رو به رشد نیازمندی کشور به حدی است که اخیرا ، انجمن پزشکی کانادا از نیاز فوری به حداقل 26،000 پزشک و 20،000 پرستار یاد کرده است.
افزایش جمعیت از یک سو و توسعه برنامه های بهداشت عمومی دولتی ، بازنشستگی سریع کارمندان این حوزه و عدم توانایی دانشگاه های کشور نسبت به تربیت نیروی مورد نیاز از سوی دیگر ، موجب بروز بحران در این بخش شده است.
این درحالیست که کانادا قوانین سختی برای پذیرش مدارک پزشکی اخذ شده در خارج از این کشور دارد و متقاضیان می بایست چندین نوع امتحان و دوره ویژه را برای گرفتن مجوز طبابت یا پرستاری طی کنند.
انتظار می رود وزارت مهاجرت همزمان با اجرای این طرح ، تسهیلاتی را نیز برای جذب سریعتر متخصصین در بازار کار تأمین کند.
اخیرا وزارت بهداشت ایالت انتاریو اجازه داد فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه های امریکا و کشورهای مستعمره بریتانیا، بتوانند همزمان با شروع کار عملی ، طی 5 سال خود را با استاندارد های کانادا تطبیق دهند.
کارشناسان پیش بینی کرده اند، به این ترتیب احتمال دارد مدت زمان انتظار متقاضیان مهاجرت در رشته های علوم پزشکی برای اخذ ویزا به یک سال یا کمتر کاهش یابد.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:6توسط |
کیفیت بالای زندگی در ونکوور
ونکوور سومین شهر در دنیا از لحاظ بهترین کیفیت زندگی

بر اساس جدیترین بررسی های انجام شده، زیبایی های طبیعی و آب و هوای ونکوور آنرا به یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی تبدیل کرده است. در بررسی سالانه کیفیت زندگی ، شهر ونکوور از میان 215 شهر دنیا دارای رتبه 3 از لحاظ سطح بالای کیفیت زندگی می باشد.
در این بررسی شهرهای تورونتو در رتبه 14 ، مونترال در رتبه 22 ، اتاوا در رتبه 20 و کالگری در رتبه 25 قرار گرفته اند.
همچنین این پنج شهر کانادا به دلیل آسایش و همنیت شخصی افراد مورد ستایش قرار گرفتند.

ونکوور - کانادا
رتبه مرسر : 107.6
رتبه در سال 2007 : یک
تولید ناخالص داخلی : 1.274 تریلیوندلار
جمعیت : 33,212,696 (کشور) - 560,000 (شهر)
امید به زندگی : 81.16 سال

 

منبع: شبکه خبری CBC

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:5توسط |
شکوفایی اقتصادی آلبرتا
این رونق اقتصادی آلبرتا را مرکز ایجاد شغل در کانادا کرده است.

 اخیرا نزدیک به 100.000 شغل در بخشهای عمرانی ، ساختمانی ، خدمات و پشتیبانی، تجارت های عمده فروشی ایجاد شده است. نرخ بیکاری استانها در کانادا کمتر از نصف میانگین جهانی است.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:5توسط |
کانادا، 26،000 پزشک کم دارد
کانادایی ها هنوز از کمبود پزشک در کشور رنج می برند..... 

مرکز مطالعات بهداشت محلی کانادا ( CCHS) با انتشار گزارشی اعلام کرد، با وجود رایگان بودن سیستم بهداشت و درمان، میلیون ها کانادایی به دلیل نیافتن دکتر و یا عدم رغبت به مراجعه به آنان، فاقد پزشک خانوادگی هستند.
این میزان از زمان آخرین بررسی بهداشت عمومی در 1996/1997 ، 3 درصد افزایش را نشان می دهد.
دکتر برایان دی، از انجمن پزشکی کانادا با بحرانی خواندن وضعیت موجود گفت:" تعداد پزشکان کانادا به طور متوسط، 26،000 نفر کمتر از جمعیت پزشکان در کشورهای توسعه یافته است. "

به نقل از: ایرانتو

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:4توسط |
ایالت آلبرتا اعضای فامیل مهاجران را نیز می پذیرد
دولت محلی آلبرتا اعلام کرد، مهاجران و شهروندان مقیم آن ایالت می توانند از این پس تحت برنامه ویژه پذیرش مهاجر آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program) نسبت به دعوت از بستگان نزدیک خود و اسپانسر شدن برای آنان اقدام کنند.

وزیر مهاجرت و شهروندی آلبرتا گفت، برخی از اعضای فامیل افراد مقیم ، دارای دانش یا تخصص مورد نیاز ایالت هستند، بنابراین ما می توانیم ضمن تکمیل نیروهای مورد نیاز خود بوسیله آنان، جوامع خانوادگی را نیز گسترش دهیم.
طبق مقررات مذکور، آلبرتایی ها می توانند در صورتیکه والدین، فرزندان، برادر و خواهر، عمو و عمه، خاله و دایی، برادرزاده و خواهر زاده آنها، شرایط لازم برای اخذ پذیرش مهاجرت را داشته باشند، آنان را تحت پوشش خود، به آلبرتا بیاورند.
این افراد لازم نیست دعوت نامه شغلی (
Job offer ) داشته باشند ، اما باید ثابت کنند که توانایی ورود به بازار کار آلبرتا را دارند.
همچنین متقاضیان باید دارای حداقل مدرک دیپلم یا فنی و حرفه ای و سابقه کار باشند و سن آنها بین 21 تا 45 سال باشد.
در این طرح سرمایه قابل دسترس متقاضیان، معادل 10،000 دلار ، به ازای فرد اصلی خانواده ، باضافه 2،000 دلار برای افراد تحت پوشش خود تعیین شده است.
اضافه می شود آلبرتا هم اکنون با کمبود 30 تا 40 هزار نیروی کار روبرو است که این میزان طی دهه آینده به 110 هزار نفر می رسد.
ایالت ثروتمند و نفتی آلبرتا در غرب کانادا قرار دارد و مهمترین شهرهای آن ادمونتون و کالگری است

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:4توسط |
کمبود پرستار در کانادا به مرحله بحرانی رسیده است
مطالعات نشان می دهد تعداد پرستاران مورد نیاز بحش های درمانی کانادا، به کمترین میزان خود طی 10 سال گذشته رسیده است.

در حالیکه هم اکنون حدود 20،000 پرستار جدید ، مورد نیاز بخش بهداشت و درمان کشوراست، اعلام شده که طی پنچ سال آینده 250،000 پرستار نیز بازنشسته خواهند شد و بحران بسیار بزرگتری را بوجود خواهند آورد.
لیندا سایلس، رییس اتحادیه پرستاران کانادا که 158،000 نفر را تحت پوشش دارد گفت:" پرستاران کانادا هر سال بیش از 18 میلیون ساعت، اضافه کاری می کنند که برابر با 10،000 کار تمام وقت است.
درآمد پرستاران متناسب با محل کار و ایالت مربوطه متنوع است ، اما از حداقل 48،000 دلار در سال در ایالت نیوفانلند تا 66،000 دلار در ایالت آلبرتا گزارش شده است. این درحالیستکه متوسط درامد عادی در کانادا حدود 24،000 تا 35،000 دلار در سال است.
سالانه 8،000 پرستار از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند که این میزان 4،000 نفر کمتر از نیاز سالانه است
.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:4توسط |
تسهیلات جدید ایالت انتاریو برای پزشکان تحصیل کرده خارج
دولت انتاریو در نظر دارد محدودیت های موجود بر سر فعالیت برخی پزشکان تحصیل کرده خارج از کانادا را بردارد تا آنها بتوانند به محض ورود به این کشور، طبابت خود را آغاز کنند.
بر مبنای طرج جدید، پزشکان فارغ التحصیل آمریکا و مستعمرات بریتانیا و همچنین سایر ایالت های کانادا می توانند از این پس بدون گذراندن دوره یا انجام ارزیابی خاص، نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.
این اقدام به دلیل کمبود نیروی پزشک در ایالت و همچنین تصمیم وزارت بهداشت برای تبدیل انتاریو به عنوان ایالت پیشرو در ترکیب پزشکان خارجی و داخلی انجام می شود.
با این وجود این تصمیم از دیدگاه برخی ناظران، موجب تضعیف فعالیت پزشکان فعلی دانستند و یک انجمن پزشکی نیز آن را طرحی شتابزده و ناصحیح ارزیابی کرده است.
وزارت بهداشت همچنین یک مجوز فعالیت انتقالی هم طراحی کرده که براساس آن، اینگونه از پزشکان به مدت 2 تا 5 سال فرصت خواهند داشت، همزمان با آغاز فعالیت درمانی، خود را به استانداردهای مورد قبول کانادا برسانند.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت1:3توسط |
پرسش و پاسخ مهاجرت کانادا
چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟
کانادا سالهاست از طرف مجامع جهانی به عنوان بهترین کشور دنیا انتخاب می شود. برگزیدگان بیش از 200 ملیت جهان جامعه آزاد و مرفه امروز کانادا را تشکیل داده اند. سطح بالای زندگی ، آمار پائین جرم و امنیت بالا، آموزش رایگان تا بالاترین سطوح ، بیمه درمانی فراگیر، طبیعت زیبا و ترکیب چند فرهنگی جامعه کانادا محیط بسیار مناسبی را برای شروع یک زندگی جدید بدون هرگونه تبعیض از نظر نژاد، ملیت و مذهب را فراهم نموده است.
ویزای مهاجرت به کانادا چیست؟
ویزای مهاجرت سندی است که به شخص دارنده آن اجازه زندگی و کار در هر کجای کانادا را به طور دائم می دهد. شخصی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد پس از سه سال می تواند برای شهروندی کانادا اقدام کند. اما چنانچه برای مدت طولانی در کانادا نباشد اقامت دائم وی باطل خواهد شد.
مدت زمان دریافت ویزای اقامت دائم چقدر است؟
مدت زمان برای هر تقاضا نسبت به نوع ویزا ( استانی، سرمایه گذاری، نیروی کار، ...) که از طریق آن اقدام شده است متفاوت است. بهر حال به عنوان یک قانون کلی، این مدت زمان برای اکثر تقاضا ها بین 12 تا 24 ماه و دربرخی موارد تا 48 ماه ( به استثنا زمان آماده سازی مدارک و ارزیابی آنها بوسیله انجمنهای مربوطه) طول میکشد تا شخص متقاضی ویزای اقامت دائم را دریافت کند.
چه کسانی می توانند برای ویزای مهاجرت کانادا اقدام کنند؟
این ویزا به اشخاص تحصیل کرده واجد شرایط و بازرگانان و مدیران و صاحبان مشاغل و کسانی که دارای بستگان نزدیکی که مقیم یا شهروند کانادا هستند داده می شود.
تا چه مدت پس از صدور ویزای مهاجرت می توان به کانادا رفت؟
شما می بایست تا قبل از زمان ابطال ویزا وارد کانادا شوید، که این زمان معمولا یکسال پس از تکمیل آزمایشات پزشکی می باشد.
آیا زمان انقضای ویزا قابل تمدید است؟
بر اساس قانون ، زمان انقضای ویزای اقامت دائم قابل تمدید نمی باشد. عدم حضور در کانادا قبل از زمان ابطال ویزای اقامت دایم ، منجر به ارائه مجدد مدارک می شود.
آیا اداره مهاجرت می تواند پرونده مردود کند؟
بله. تعداد شگفت آوری از متقاضیان به این موضوع آگاه نمی باشند که چقدر قوانین مهاجرت پیچیده و سخت می باشد و اغلب پرونده ها به دلایل کمبود مدارک و یا ارائه مدارک اشتباه و یا ایرادات فنی در پرونده مردود می شوند. بهترین توصیه یافتن یک مشاور آگاه به امور مهاجرت کانادا قبل از اقدام می باشد.
آیا استخدام وکیل مهاجرت به کانادا مزیتی دارد؟
بر اساس آمار، چنانچه از وکیل واجد شرایط کمک بگیرید شانس موفقیت پرونده شما به میزان زیادی افزایش می یابد. قوانین پیچیده مهاجرت به کانادا روز به روز در حال تغییر هستند و در واقع حضور وکیل مهاجرت اطمینان بخشی به طی شدن صحیح مراحل مختلف کار می باشد.
آيا بايد آزمايش پزشكي داشته باشم؟
تمامي مهاجران كانادا ، ملزم به گذراندن معاينات پزشكي هستند، اين معاينات و آزمايشات براي تشخيص و شناسايي وضعيت سلامتي مهاجران است كه احتمال دارد سلامتي عموم كانادائيها را به مخاطره بيندازد و يا هزينه اي سنگين براي سيستم و نظام بهداشتي كانادا تحميل كند.
آزمايشات پيشنهاد شده در سراسر دنيا، بوسيله پزشكان منتخب انجام ميشود. بدون توجه به اينكه درخواست به كدام اداره صدور ويزا ارائه شده است، خدمات هر كدام از پزشكان فوق قابل استفاده خواهد بود.
وابستگان غير همراه نيازمند دادن آزمايشات پزشكي هستند، درست مثل وابستگان همراه. اگر يكي از غير همراهان مستقل تمايل به آزمايشات پزشكي نداشته باشد، ممكن است از اين مرحله معاف شود. به هر حال، اينگونه وابستگان غير همراه، صلاحيت تحت تكفل قرار گرفتن را نخواهند داشت.
آيا مي توانم پزشكي را براي معاينات خود انتخاب كنم؟
خير، پزشكان مخصوص در همه جاي دنيا وجود دارند، شما تنها با پزشكان مورد تاييد سفارت كانادا مي توانيد ملاقات كنيد.
آيا گواهي عدم سوء سابقه همان كنترل سابقه است؟
خير، كنترل سابقه متقاضي را مورد شناسائي قرار ميدهد كه فرد در مسائل جاسوسي، سياسي، يا تروريستي دست داشته يا بعنوان شخصي خطرناك براي كانادا محسوب ميشود يا خير.
كنترل سابقه با برگة سوء پيشينه رسمي پليس متفاوت بوده و علاوه بر آن مي باشد، كنترل سابقه توسط دولت كانادا و بدون دخالت متقاضي انجام ميشود.
آیا می توان در استانی بجز استانی که از طریق آن اقدام شده است زندگی کرد؟
مطابق قانون کانادا هر شهروند کانادا می تواند آزادانه در هر کجای کشور زندگی و کار کند. بنابراین از زمانیکه شما دارای اقامت کانادا می شوید قادر خواهید بود که در هر کجای کانادا زندگی ، کار و ایجاد شغل نمایید.
چه مدارکی در زمان ورود به کانادا مورد نیاز است ؟
شما باید پاسپورت معتبر و ویزای مهاجرت را در زمان ورود همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن سیاهه اموال و متعلقاتی که قصد دارید در زمان ورود به کانادا همراه داشته باشید مفید خواهد بود. همچنین بهتر است مدارکی که نشان دهنده وجوه و دارایی شماست نیز همراه داشته باشید.
آيا پس از اقامت مي توانم كانادا را ترك كنم؟
بعد از رسيدن به كانادا، شما مي توانيد همان روز از كانادا خارج شوید. البته اگر مهاجران براي مدت زيادي در خارج از كانادا به سر ببرند، ويزاي اقامت دائم را از دست خواهند داد.
- آيا شما مي توانيد مدت زمان انجام پرونده هاي به جريان افتاده را مشخص كنيد؟
زمان انجام هر پرونده تحت تأ‌ثير فاكتورهايي نظير كامل بودن پرونده ، مدارك و ترجمه هاست . در برخي از موارد سختگيري در مورد بعضي از پرونده ها انجام ميگيرد و مدت زمان انجام آن افزايش خواهد يافت بنابراين نمي توان بطور يقين در مورد زمان انجام پرونده اظهار نظر كرد.
چرا به وكيل نياز داريم؟
حتي اگر شما تا حدي با قوانين آشنا باشيد باز هم نكاتي باقي ميماند كه شايد دانستن آنها بر روند پيشرفت پرونده شما اثر خواهد گذاشت. كوچكترين اشتباه از سوي شما ممكن است روند پرونده شما را به خطر بياندازد و شما نتوانيد به هدف مورد نظرتان برسيد . از سوي ديگر وكلا افرادي هستند كه از سوي دولت داراي مجوز قانوني هستند آن ها ارتباطات وسيعی با مجامع دولتي دارند . تفاوت وكلا و مشاورين در يك مسأله مهم خلاصه ميشود آن هم اين است كه وكلا توانايي تعويض آراء منفي به مثبت را دارند اما مشاورين از عهده اين مهم بر نمي آيند .
چگونه مي توانم مجوز كار دريافت كنم؟
از مهمترين مسائلي كه در اين زمينه وجود دارد دريافت پيشنهاد كار كشور كانادا است . به اين معنا كه يك كارفرماي كانادايي بايد به شما پيشنهاد كاري را دهد كه مورد تأييد اداره گسترش منابع انساني كانادا باشد . در اين شرايط كارفرماي شما بايد ثابت كند كه هيچ كانادايي براي تصدي آن شغل وجود ندارد.
شغل من تجارت است و من تاجر هستم آيا امكان دارد كه بتوانم ويزا گرفته و كار خود را در كانادا ادامه دهم؟
تمامي اشخاصي كه قصد دارند از ويزاي تجاري استفاده كنند بايد به مسئولين اداره مهاجرت نوع فعاليت يا تجارتي را كه قصد انجام آنرا دارند به وضوح بيان كنند . اما نكته مهمتر ازآن ميزان سرمايه اي است كه شخص قصد سرمايه گذاري آن را در كشور كانادا دارد . مسأله بسيار مهم در مورد اين ويزا آن است كه اگر شما بتوانيد چنين ويزايي را اخذ كنيد خانواده شما هم مجاز خواهند بود كه با شما به كانادا بيايند .
آيا زن و شوهر هر دو بايد شايستگي مهاجرت را داشته باشند؟
در شرايطي كه زن و شوهر قصد عزيمت به كانادا را دارند پيشنهاد ميكنيم كه متقا ضي اصلي كه مي تواند امتياز بيشتري را كسب كند اقدام به اخذ ويزا كند پس نيازي به اقدام هر دوي آنها نيست . يكي از آنها كه واجد شرايط بيشتر است اقدام نمايد.
 
بايد تأييديه اداره پليس را هم به اداره مهاجرت كانادا ارائه كنيم؟
اگر متقاضي مهاجرت به سن قانوني رسيده باشد يعني بالاتر از 18 سال داشته باشد بايد از اداره پليس كشورش اين مدارك را تهيه كند . به اين نكته توجه داشته باشيد كه اداره مهاجرت فقط اصل اين مدرك را مي پذيرد و از پذيرفتن فتوكپي مدرك اجتناب ميكند
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:58توسط |
تورهای تجاری

از جمله خدمات ما اخذ ویزای توریستی و برگزاری تورهای تجاری به منظور آشنایی با فرصتهای سرمایه گذاری در کانادا از طریق شرکت در سمینارها و کنفرانسها برای متقاضیان مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد.

همچنین از این طریق فرصتی برای آشنائی هرچه بیشتر با شهرهای کانادا فرهنگ و آداب و رسوم مربوط به آن شهر و ایالت برای متقاضیان فراهم می شود.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:57توسط |
کاریابی در کانادا
یکی از مهمترین دغدغه های مهاجرین به کانادا یافتن شغل مناسب است. از جمله خدمات شرکت ادیسه به متقاضیان مهاجرت کانادا جستجو برای یافتن شغل مناسب با در نظر گرفتن تمام توانائی های شما از موسسات کاریابی در کانادا می باشد. برای این منظور شما باید ابتدا یک رزومه کامل از شرح سوابق تحصیلی و شغلی خود تهیه نمائید، که البته در این مورد نیز ما به شما کمک خواهیم نمود و از سوی دیگر شما را برای شرکت در مصاحبه کاری آماده خواهیم کرد. لازم به تذکر است یکی از مهمترین عوامل در یافتن شغل مناسب میزان تسلط شما به زبانهای انگلیسی و فرانسه است.

همچنین شرکت ادیسه ، قبل از ورود شما به کانادا می تواند برای شما دعوت نامه کاری (job offer) همراه با تاییدیه اداره منابع انسانی دولت کانادا (HRDC) را اخذ نماید.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:57توسط |
یافتن مسکن در کانادا
از اولین اقدامات لازم پس از مهاجرت به کانادا، خرید یا مسن مناسب می باشد. همانطور که می دانید قبل از اقدام به انتخاب ملک برای خرید و یا اجاره بهتر است مجموعه ای از عوامل مختلف (از قبیل : از جمله اینکه آیا مجرد هستید یا متاهل و همراه خانواده ؛ آیا رانندگی می کنید یا به حمل و نقل عمومی وابسته هستید؛ و می خواهید محل زندگی تان تا چه اندازه به محل کار ، مدرسه ، مسیرهای اتوبوس مراکز خرید و سایر تسهیلات محلی نزدیک باشد.) باید در نظر گرفته شوند.
لازم به ذکر است درصورت داشتن اقامت دائم کانادا، می توانید 100% مبلغ ملک را وام بگیرید. در هر شرايطی که قرار داريد گرفتن وام مسکن در تخصص ماست.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:56توسط |
ارائه راهنمائی و مشاوره در حوزه های سرمایه گذاری
از جمله خدمات شرکت بین المللی ادیسه به متقاضیان مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری ارائه راهنمائی و مشاوره در حوزه های سرمایه گذاری، راه اندازی تجارت و ثبت شرکت می باشد.
این خدمات شامل:
·         معرفی زمینه‌های اصلی و عمومی سرمایه‌گذاری در کانادا به صورت بیان تاریخچه، اعلام وضعیت فعلی، دلایل و عوامل موفقیت یا عدم موفقیت آن حوزه تجاری در شرایط فعلی، ارزیابی وضعیت کانادا در بازار جهانی و چشم‌اندازهای موجود در این رابطه بر اساس برنامه‌ها و تحقیقاتی که انجام گرفته است.
·         بررسی وضعیت و انواع شرکت ها در کانادا
·         معرفی مراحل اصلی و ضروری برای راه‌اندازی کسب و کار مطروحه خصوصاً آماده‌سازی یک Business Plan
·         معرفی مراکز اصلی دولتی در سطح فدرال و استانی مرتبط با کسب و کار مربوطه
·         معرفی مراکز اعتباری و مالی ارائه دهنده خدمات مالی و وام
·         مسائل مالیاتی مرتبط با اداره یک کسب و کار
·         معرفی قوانین و مقررات خاص آن حوزه در قوانین دولت فدرال و استانی
·         ارائه توضیحات درباره مسائل ثبتی
·         معرفی حمایت‌های دولتی از سرمایه‌گذاری در آن حوزه (در صورتی‌که چنین مواردی وجود داشته باشد)
·         معرفی مطرح‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های کانادایی در آن حوزه با ارائه ریز اطلاعات شرکت‌ها(ی عمومی) و دلایل این موفقیت بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:56توسط |
گشایش حساب بانکی
گشایش حساب بانکی در بانکهای کانادا قبل از ورود , و صدور کارت اعتباری ویزا در بدو ورود با اعتبار بالاتر از معمول از خدمات شرکت ادیسه برای متقاضیان مهاجرت کانادا می باشد.  
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:55توسط |
کلاسهای آمادگی مصاحبه
 توجه به اینکه، سالانه تنها 20 درصد از افرادی که برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند در مصاحبه پذیرفته می شوند، لزوم آماده سازی شخص متقاضی جهت شرکت در جلسه مصاحبه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در این خصوص شرکت بین المللی ادیسه ، در جلساتی که به همین منظور ترتیب داده شده است ، با آگاه نمودن متقاضیان از موارد دارای اهمیت در روز مصاحبه ، تلاش می کند تا شما را نیز در زمره 20 درصد پذیرفته شدگان قرار دهد.
از جمله موارد مورد بحث در این جلسات به موارد زیر می توان اشاره نمود:
1- بررسی اصول اساسی مصاحبه و معیارهای قبولی هرپرونده
2- اهداف و استراتژی های نهفته درسوالهای مصاحبه
3- آگاه نمودن متقاضیان از حقوق خود در زمان مصاحبه
4- نحوه پاسخگویی به سئوالات و برخورد با مصاحبه کننده
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:55توسط |
ارزیابی مدارک تحصیلی
از جمله خدمات به متقاضیان مهاجرت کانادا ، ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری آنان از طریق سازمانهای مربوطه در کانادا می باشد. در مورد برخی از رشته ها شرط ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی دارای اهمیت ویژه ای می باشد. همچنین گرفتن تاییدیه سوابق کاری و تحصیلی از انجمنهای مربوطه در کانادا قبل از ارائه مدارک به سفارت نیز نه تنها مفید بلکه در مواردی الزامی است.

برخی از مشاغلی که نیاز به ارزیابی دارند عبارتند از:

علوم مهندسی
علوم تکنولوژی
داروسازی
فیزیوتراپی
مددکاری اجتماعی
شنوایی درمانی
گفتار درمانی
ترجمه و ترجمه همزمان
دامپزشکی
 

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:54توسط |
اقامت نیروی متخصص به همراه Job Offer
موقعیت های کاری و شغلی در کانادا به همراه ویزای اقامت دائم  (Job Offer)
اکثر دارندگان مشاغل حرفه ای و تخصصی می توانند از طرح کاریابی (Job offer) و ویزای اقامت دائم کانادا، توسط شرکت ادیسه بهره مند شوند. دارندگان این مشاغل می توانند با دریافت Job Offer از کارفرمایان کانادایی ظرف مدت 9 ماه وارد کانادا شده و به زندگی و کار در کانادا مشغول شوند.

مشاغل: مهندسی، پزشکی، علوم IT و ارتباطات، صنعتی، تحقیق و توسعه (R&D)، نفت و گاز، عمران، آموزشی، مالی، حسابداری، بانکداری، توریسم، مدیریت فروش و بازاریابی، کشاورزی و بسیاری مشاغل تخصصی دیگر.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:50توسط |
مهاجرت از طریق پرستار خانه
برنامه مهاجرت از طریق پرستارسر خانه  (In home Care Giver)سعی دارد که پرستارهای سر خانه و واجد شرایط را به کانادا آورده و بدین ترتیب جاهای خالی که توسط شهروندان کانادایی پر نمیشود را با استخدام این افراد جایگزین کند . پرستارا ن سر خانه افرادی هستند که میتوانند بدون سرپرست در منزل شخصی کارفرما کار کرده و بتوانند خدمات نگهداری از کودکان ، افراد مسن و یا افراد را با ناتوانیهای جسمی را تهیه نمایند. پرستار سرخانه بایستی که در منزل کارفرما زندگی کند. پس از دو سال کار به عنوان پرستار سرخانه ، شما میتوانید که برای اقامت دائم در کانادا اقدام نمائید.
شرایط لازم برای کار از طریق پرستار سر خانه
برای واجد شرایط قرار گرفتن در این زمینه بایستی افراد دارای مشخصات زیر باشند:
1- دارای مدرک تحصیلی برابر با دیپلم دبیرستان کانادا باشند.
2- دارای مدرک اتمام دوره 6 ماهه تمام وقت و یا دارای تجربه کار به مدت 12 ماه تمام وقت با حقوق در زمینه پرستار سر خانه باشند. تاریخ استخدام در این کار بایستی درست 3 سال قبل از تاریخ اقدام برای ویزای کار در این زمینه باشد.
3- افراد بایستی دارای قدرت کافی در زمینه صحبت کردن ، خواندن و فهمیدن زبان انگلیسی و یا فرانسه باشند تا بتوانند به صورت مستقل کار کنند.
4- افراد بایستی دارای قرارداد امضاء شده با کارفرمای آینده باشند . شرایط لازم برا ی عقد قرارداد کتبی طرفین بر اساس شرایط ویژه پرستار سرخانه که برای اقامت دائم اقدام خواهد کرد در نظر گرفته خواهد شد. این شرایط مقیاسی است که وظایف هر دو طرف را خیلی روشن مشخص خواهد کرد. در این قرارداد وظایف کاری پرستار ، ساعات کار ، حقوق و سایر مزایا و لیست وظایف و مسئولیت های کارفرما در قبال پرستار مشخص خواهد بود.
 

شخصی که برای کار به این عنوان از خارج از کانادا اقدام میکند بایستی که حتما" قبل از ورود به کانادا برای ویزای کار اقدام نماید.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:46توسط |
نیروی کار متخصص برای مهاجرت به کانادا

روش جذب نیروی متخصص Skilled Worker روشی آسان و شفاف برای جذب مهاجر بر مبنای سیستم امتیاز بندی است. ویژگی بارز این روش تخصیص امتیاز بالا به سطح تحصیلات، سابقه كار و نیز سطح زبان انگلیسی یا فرانسه متقاضی است. كم هزینه بودن این روش باعث گردیده تا بیشترین حجم تقاضا برای مهاجرت به كانادا به این روش تخصیص یابد، مسئله ای كه باعث طولانی شدن مدت زمان رسیدگی به پرونده ها گردیده.
نكته بسیار مهم در اقدام از این روش دقت و تبحر كافی وكیل در معرفی متقاضی به شكل كاملاً شفاف و صحیح نیز فراهم كردن زمینه حضور قوی متقاضی در جلسه مصاحبه با افسر پرونده است. برای متقاضیانی كه به هر دلیل شرایط كسب امتیاز لازم را ندارند، امكان اخذ دعوتنامه كاری مورد تائید دولت كانادا میتواند بسیار مفید و كار ساز باشد.

شرایط متقاضی (كسب حداقل 67 امتیاز از موارد ذیل):

1- تحصیلات (حداكثر 25 امتیاز).
2- توانایی زبان (حداكثر 24 امتیاز).
3- تجربه كاری (حداكثر 21 امتیاز).
4- سن (حداكثر 10 امتیاز).
5- كار از پیش ترتیب داده شده ( حداكثر 10 امتیاز).
6- فاكتور وقف پذیری (حداكثر 10 امتیاز).
رمز موفقیت اُدیسه دقت در شناخت صحیح وضعیت متقاضی و بررسی تمام گزینه های ممكن برای تشكیل پرونده های قوی و مطمئن برای متقاضیان است.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:45توسط |
ایالت آلبرتا اعضای فامیل مهاجران را نیز می پذیرد
دولت محلی آلبرتا اعلام کرد، مهاجران و شهروندان مقیم آن ایالت می توانند از این پس تحت برنامه ویژه پذیرش مهاجر آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program) نسبت به دعوت از بستگان نزدیک خود و اسپانسر شدن برای آنان اقدام کنند.

وزیر مهاجرت و شهروندی آلبرتا گفت، برخی از اعضای فامیل افراد مقیم ، دارای دانش یا تخصص مورد نیاز ایالت هستند، بنابراین ما می توانیم ضمن تکمیل نیروهای مورد نیاز خود بوسیله آنان، جوامع خانوادگی را نیز گسترش دهیم.
طبق مقررات مذکور، آلبرتایی ها می توانند در صورتیکه والدین، فرزندان، برادر و خواهر، عمو و عمه، خاله و دایی، برادرزاده و خواهر زاده آنها، شرایط لازم برای اخذ پذیرش مهاجرت را داشته باشند، آنان را تحت پوشش خود، به آلبرتا بیاورند.
این افراد لازم نیست دعوت نامه شغلی (
Job offer ) داشته باشند ، اما باید ثابت کنند که توانایی ورود به بازار کار آلبرتا را دارند.
همچنین متقاضیان باید دارای حداقل مدرک دیپلم یا فنی و حرفه ای و سابقه کار باشند و سن آنها بین 21 تا 45 سال باشد.
در این طرح سرمایه قابل دسترس متقاضیان، معادل 10،000 دلار ، به ازای فرد اصلی خانواده ، باضافه 2،000 دلار برای افراد تحت پوشش خود تعیین شده است.
اضافه می شود آلبرتا هم اکنون با کمبود 30 تا 40 هزار نیروی کار روبرو است که این میزان طی دهه آینده به 110 هزار نفر می رسد.
ایالت ثروتمند و نفتی آلبرتا در غرب کانادا قرار دارد و مهمترین شهرهای آن ادمونتون و کالگری است

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:45توسط |
مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی
متقاضیان مهاجرت از روش خویشاوندی “Family Sponsorship” می بایست اقوام نزدیکی در کانادا داشته باشند که خود شهروند و یا دارای اقامت دائم کانادا می باشد و دارای صلاحیت های لازم برای اسپانسر شدن متقاضی می باشد.

 1. رابطه خويشاوندي بايد به صورت هاي زير باشد :
§ همسر يا هم خانه
§ والدين يا پدر بزرگ / مادربزرگ
§ برادر ، خواهر ،‌برادر زاده ، خواهر زاده يا نوه يتيم ،(به شرط اینکه مجرد و زير 18 سال باشند)
§ خويشاوندان ديگر ، اگر از خويشاوندان اشاره شده در بالا كسي مقيم كانادا نباشد .
 
 1. شخص حامي بايد شامل شرايط زير باشد :
§ شهروند كانادايي يا داراي اقامت دائم

§ شرايط بخش حمايت خانواده را داشته باشد

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:41توسط |
مهاجرت از طریق خوداشتغالی

در روش مهاجرت از طریق خود اشتغالی که محدود به رشته های کشاورزی، ورزشی و هنری است، نیاز به استخدام فردی کانادایی در کار ایجاد شده نمی باشد همچنین دارائی های مالی شخص دارای اهمیت نیست، اما متقاضی می بایست یک طرح تجاری مناسب و قابل اجرا که نقش مهمی‌ در اقتصاد یا حیات‌ فرهنگی‌ یا هنری‌ كانادا داشته‌ باشد را به همراه دارایی کافی و تجربه مورد قبول برای ایجاد یا خرید این طرح در کانادا را ارائه دهد. در این روش به مدرک تحصیلی و تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسه نیازی نیست و مدت زمان پروسه در این روش 8 الی 72 ماه می باشد. همچنین شخص متقاضی می بایست 2 سال از 5 سال گذشته را در رشته مربوطه فعالیت داشته باشد. همچنین شخص متقاضی می بایست حداقل 35 امتیاز از جدول امتیاز بندی را کسب کند.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:40توسط |
مهاجرت از طریق کارآفرینی به کانادا

متقاضیان مهاجرت کانادا از طریق کارآفرینی می بایست حداقل 3 سال سابقه مدیریت در یک بیزینس موفق داشته باشد و دارایی های وی حداقل 30000 دلار کانادا باشد. پس از ورود به کانادا، متقاضی می بایست یک تشکیلات تجاری با مدیریت موفق و روبه رشد را ظرف مدت 3 سال در کانادا ایجاد نماید. همچنین میبایست حداقل 1 نفر کانادایی غیر از اعضای خانواده وی نیز در تشکیلات ایجاد شده را مشغول بکار شود.

علاقه مندان به مهاجرت از این روش می توانند از خدمات توریستی بمنظور بررسي فرصتهاي سرمايه گذاري وآشنايي با شرايط زندگي در کانادا استفاده کنند.

شرایط متقاضی:

1- حداقل سه سال سابقه مدیریت.

2- حداقل 300 هزار دلار كانادا تمكن مالی.

3- كسب حداقل 35 امتیاز در جدول امتیاز بندی

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:39توسط |
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا
روش سرمایه گذاری مسیری آسان جهت كسب اقامت دائم و بدون قید و شرط كانادا برای افرادی است كه صاحب یك بیزنس موفق بوده و یا تجربه مدیریت اجرایی عالی داشته و سرعت و راحتی روش برایشان اولویت دارد. دارا بودن تجربه كار اقتصادی (اعم از مدیریت و اداره یك شركت، كارخانه، فروشگاه، واحد صنفی) ونیز حداقل 800 هزار دلار دارایی از جمله شرایط اصلی اقدام به روش سرمایه گذاری میباشد.
در روش سرمایه گذاری فدرال، دارئی های قابل ارزیابی میتواند شامل دارایی های متعلق به همسر متقاضی نیز باشد اما در روش سرمایه گذاری از طریق كبك فرد متقاضی باید شخصاً دارای حداقل 800 هزار دلار دارایی باشد. زمان نهایی شدن پرونده ها از طریق ایالت كبك سریعتر از روش فدرال میباشد. در این روش متقاضی باید مبلغ 400 هزار دلار را برای مدت 62 ماه به ودیعه نزد دولت كانادا قرار دهد كه این مبلغ در پایان این مدت بدون سود به متقاضی مسترد خواهد شد ضمن اینكه می توان با پرداخت مبلغ 120 هزار دلار (به صورت غیر قابل برگشت) از موسسات مالی مورد تائید دولت كانادا برای متقاضی وام 400 هزار دلاری دریافت نمود.
شرایط متقاضی:
1- حداقل دو سال سابقه مدیریت.
2- حداقل 800 هزار دلار كانادا تمكن مالی.

3- كسب حداقل 35 امتیاز در جدول امتیاز بندی.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:38توسط |
سایتهای مفید کانادا
 

دانشگاههای و کالج های معتبر

بانکهای کانادا
کاریابی
اجاره آپارتمان
ایالت های کانادا
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:33توسط |
سرگرمی و تفریح در کانادا

کانادا کشور پهناوری است ( دومین کشور بزرگ دنیا ) ، که از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام به طول حدودا 5000 مایل ( تقریبا 8000 کیلومتر ) امتداد یافته است، و به جهت زیبایی های طبیعی بیکرانی که دارد ، مشهور است . این کشور شگرف ترین چشم اندازها را از کوههای عظیم راکی تا یخبندانهای با شکوه قطب شمال را داراست، که در این میان دریاچه های عظیم فراوان ، رودخانه های خروشان ، جنگلهای انبوه و دشتها و چمنزارهای بی شماری پراکنده شده است. این کشور رویای دوستداران طبیعت و ورزش است و هر آنچه که دوستداران طبیعت و هوای آزاد بتوانند آرزو کنند داراست؛ از جمله برخی از بهترین مناطق دنیا برای اسکی بازی ، ماهیگیری ، قایقرانی ، شکار ، پرواز ، پیاده روی و کوه نوردی ، که تنها چند نمونه بیش نیست.
گریز از دردسرهای زندگی روزمره در کانادا چندان مشکل نیست؛ چراکه کانادا بیش از سایر کشورها مناطق بکر و وحشی دارد. علاوه بر آن کانادا شهرهایی شبیه آمریکای شمالی دارد دارد که ار آن جمله مناظر شگرف ونکوور ، کلان شهر تورونتو ، شهر زیبای کانادایی – فرانسوی مونترال و شهر کبک و پایتخت آرام یعنی اوتاوا را می توان نام برد. کانادا برای هر فردی سرگرمی دارد و بی شک یکی از ده ناحیه توریستی برتر دنیاست که هر سال میلیون ها بازدیدکننده را جذب می کند.

کانادایی ها معتقد به کار سخت و تفریح فراوان هستند و از وقت آزادشان حداکثر استفاده را می کنند و حدود 10 درصد از درآمد قابل خرجشان را صرف تفریحات مهم بسیار گران می کنند. این سرگرمی ها شامل گروههای تاتر ، موسیقی کلاسیک ، گروههای موزیک ارتشی ، اپرا ، رقص ، موسیقی روز ، نمایش خیمه شب بازی ، پانتومیم ، شعبده بازی و کمدی است. افرادی با فرهنگها ، سوابق و نژادهای مختلف در کانادا ساکن هستند که نمود آن را می توان در تنوع فراوان و نشاط بی حد موجود در فعالیت های هنری مشاهده کرد.
ورزش در کانادا بسیار رایج است. از جمله پرطرفدارترین ورزشها در کانادا می توان به هاکی روی یخ (كه‌ توسط‌ كانادايي‌ها نيز ابداع‌ شده‌ است ) بیس بال ، فوتبال و بسکتبال و ورزشهایی که بیشترین شرکت کننده را دارنده شامل : شنا ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، و دومی باشد. هزینه استفاده از امکانات ورزشهای خصوصی در شهرهای بزرگی چون تورونتو ، و ونکوور زیاد است، اما در شهرهای کوچکتر عموما ارزان است.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:31توسط |
رهن یا اجاره در کانادا
رهن (mortgage) یا اجاره به شرط تملیک در کانادا از طریق منابع مختلفی نظیر بانکهای تجاری ، معاملات ملکی ، شرکت های بیمه ، بساز و بفروش ها و آژانس های دولتی صورت می گیرد. بر اساس قانون موسسات مالی کانادا نمی توانند بیشتر از 75 درصد از ارزش بازاری هر ملک را وام دهند، به این معنا که اگر می خواهید خانه ای 100.000 دلاری بخرید باید حداقل 25.000 دلار به حساب بانک واریز کنید. وام دهندگان ارزش ملک را تایید می کنند و با وضعیت اعتباری ، سابقه استخدامی ، درآمد ، اموال ، محل اقامت و بدهکاری شما تطبیق می دهند. توصیه می شود قبل از درخواست رهن ، میزان اعتبار شخصی خود را بسنجید تا مطمئن شوید تا مطمئن شوید اعتبارتان از هر آنچه تاثیر نامطلوب بر درخواست شما می گذارد مبری است. مهاجرین جدید، بدون توجه به معیارهای معمول ، می توانند رهن کنند اما مجبور هستند حداقل 35 درصد مبلغ و اقساط یکسال اول را پیشاپیش پرداخت کنند.
دولت فدرال به کسانی که قادر به پرداخت 25 درصد پیش قسط در خواستی اکثر وام دهندگان اکثر وام دهندگان نیستند ، توسط موسسه خرید و رهن مسکن (CMHC) خدمات رهنی ارائه می دهد. تسهیلات رهن فراهم شده توسط این موسسه سبب می شود که وام گیرندگان 90 تا 95 درصد بهای خانه را وام بگیرند.
حداکثر مبلغی که وام دهنده ، وام می دهد به میزان درآمد شما بستگی دارد . اکثر وام دهندگان تاکید می کنند که کل رقم وام بیشتر از 3 برابر حقوق سالانه و اقساط ماهانه نیز بیشتر از 30 درصد کل درآمد خالص ماهانه نباشد. تهیه مسکن رهنی در کانادا بسته به شرایط مختلف ، 90 روز طول می کشد. توجه داشته یاشید که گرفتن وام مسکن در کانادا نسبت به سایر کشور ها ، غالبا مشکل تر و پر هزینه تر است.
انتخاب نوع رهن به عوامل متعددی غیر از وضعیت مسکن و بازار پولی بستگی دارد. وام دهندگان معمولا هزینه ای را جهت عقد قرار داد اجاره به شرط تملیک دریافت می کنند ، که به صورت شرایطی در قرارداد ذکر می شود و به ازای هرکدام یک درصد از مبلغ وام دریافت می گردد. معمولا می توانید وامی را بدون شرایط فوق دریافت کنید یا اینکه آنها را بخرید و نرخ بهره را پائین بیاورید. شروط فوق الذکر ممکن است هزینه وام را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد ولی هزینه های دراز مدت را می کاهد به شرطی که در خانه ای که خریده اید به مدت 10 سال یا بیشتر اقامت کنید.
می توانید از شرکت مسکن رهنی ، که با استفاده از شبکه ارتباطی رایانه ای بهترین مسکن را پیدا می کند ، کمک بگیرید. همین خدمات توسط مجله Canada Mortgage Magazine به آدرس اینترنتی www.canadamortgage.com نیز ارائه می شود که شامل فهرست هفتگی وام دهندگان محلی به همراه درصد وام ، بهره ، مبلغ پرداختی، فهرست راهنما ، هزینه های جنبی، هزینه اصلی ، دوره های تعهد پرداخت و نرخ ثابت به انضمام اطلاعات ضروری دیگر است که شما را قادر می سازد مناسب ترین رهن را انتخاب کنید. دو نوع اصلی رهن در کانادا دیده می شود:
رهن با بهره ثابت : در این موارد بازپرداخت ماهانه و بهره وام طبق مدت توافق شده بدون توجه به افزایش یا کاهش نرخ بهره بازار ، ثابت است. حتی درصورتیکه نرخ بهره را برای مدت 3،2،1 یا 5 سال ثابت کنید، باز هم موسسات وام دهنده امکان بازپرداخت زود تر از موعد (بدون پرداخت) جریمه را تا حداکثر 20 درصد از مبلغ اقساط سالانه را فراهم می کنند که فورا از مبلغ کل وام کم میشود و در نتیجه مقدار زیادی از بهره وام کاهش می یابد. رهن با بهره ثابت موجب ثبات می شود و در دراز مدت از نظر مالیاتی به نفع شماست. هرچند که اساسا در صد بهره نسبت به رهن های متغیر بالاتر است. رهن با بهره ثابت قابل انتقال نیست. به این معنا که خریدار نمی تواند وام اولیه را که نرخ آن کمتر از نرخ بازار است، از فروشنده تحویل بگیرد.
چنانچه درآمد ثابت یا روبه افزایشی دارید ، بهتر است رهن با بهره ثابت را انتخاب کنید.
رهن با بهره متغیر: در این موارد بهره رهن متناسب با طول مدت وام تنظیم می شود. هر چند که مبلغ اقساط ماهانه ثابت باقی می ماند. چنانچه نوسان زیادی در نرخ بهره باشد، ممکن است اقساط ماهانه ، هر سال تغییر کند. از آنجا که میزان ریسک در این نوع وامها بیشتر است ، نرخ بهره معمولا نسبت به رهن ثابت کمتر است. بهتر است وامی را انتخاب کنید که بهره آن دارای سقف معینی باشد. این امر موجب می شود که میزان افزایش بدهی شما محدود شود. بهره وام به صورت سالانه و یا برای کل بازپرداخت وام تعیین می گردد.
رهن نهای با بهره متغیر انتخاب مناسبی برای کسانی است که انتظار دارند با افزایش حقوقشان در آینده ، مبلغ باز پرداخت خود را افزایش دهند.
مدت وام : مدت وام معمولا بین 25 تا 30 سال است. البته وامهای 10 یا 20 ساله با بهره ثابت نیز ارائه می شود که مبلغ پیش پرداخت و اقساط ماهانه آن بیشتر از وامهای 25 ساله است. اگر بتوانید بازپرداخت ها را در یک دوره 10 یا 15 ساله انجام دهید ، مبلغ قابل توجهی از بهره وام در مقایسه با وامهای 30 ساله صرفه جوئی می شود.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:31توسط |
مسکن در کانادا
انواع ملک در کانادا به شرح زیر است :
کاندومنیوم (Condominium) : نوعی آپارتمان ، معمولا در شهر یا تفریح گاهی واقع است که ساختمان در ان گران قیمت و کمیاب می باشد. ممکن است تعداد طبقات آن نسبتا کم باشد. ( مثلا چهار طبقه ) که این نوع اکثرا در شهرهای کوچک یا حومه شهرهای دیده می شود ، یا ممکن است بصورت آسمانخراش باشد که معمولا در مرکز شهرهای بزرگ چنین می باشد.
خانه شهری (Townhouse) : خانه ای به سبک منزل تراس دار در دو طبقه یا بیشتر ( گاهی خانه Split-level نیز نامیده می شود ) که هر خانه یک ورودی مستقل و اغلب یک گاراژ داخلی دارد. خانه های شهری گاهی قسمتی از یک مجموعه کاندومینیوم مانند می باشند.
دوبلکس : یک ساختمان که به دو خانه جدا با ورودی های مستقل تقسیم شده است که یا پهلو به پهلوی یکدیگر قرار دارند ( در انگلستان Semi- detached خوانده میشود. ) یا یکی در طبقه پائین و دیگری در طبقه بالاست.
بانگلو و bi-level : هر چند که بانگلو (bungalow) معمولا فقط یک طبقه دارد ، این منازل یک زیر زمین نیز دارند که قسمتی از آن به عنوان اتاق تفریح و سرگرمی خانواده مورد استفاده قرار می گیرد. در bi-level ، طبقه همکف قدری بالاتر از سطح زمین قرار دارد بطوریکه زیر زمین دارای پنجره هایی می باشد که بالای سطح زمین قرار گرفته اند.

دو طبقه استاندارد : خانه مستقل که احتمالا گاراژ دارد و روی زمین مستقلی بنا شده است ، معمولا یک زیر زمین کوچک و دو یا سه اتاق دارد.

 قیمت ملک از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متغییر است. خانه ای به مساحت 1500 فوت مربع (139 متر مربع) در ونکوور تقریبا 300 هزار دلار ، در اتاوا 150 هزار دلار ، در مونترال 130,000 دلار و در وینیپگ 100,000 دلار است ، در حالیکه در شهرهای کوچک و مناطق روستایی همان خانه را می توان با 60 تا 70 هزار دلار خرید. شرکت معاملات املاکی به نام Royal Le Page که در سرتاسر کانادا فعالیت دارد ، به طور منظم قیمت خانه را روی اینترنت منتشر می کند.(www.royallepage.ca)

 

در حدود 90 درصد از مردم کانادا برای خرید منزل به آژانس مسکن یا بنگاه معاملات ملکی مراجعه می کنند که باید از انجمن آژانس مسکن محلی گواهینامه داشته باشد. دلالان معاملات ملکی و نیز مسئولان بخش فروش آنها در بسیاری از ایالات باید از شورای تجاری دلالان و آژانس مسکن ایالتی (REBBA) گواهینامه داشته باشند.

مسکن اجاره ای در بیشتر مناطق به وفور یافت می شود اگرچه شانس یافتن خانه مطلوب و نرخ اجاره در شهرها و منطق مختلف به طور چشمگیری متفاوت است . اجاره خانه بهترین راه برای افرادی است که قصد دارند برای مدت محدودی مثلا کمتر از دو سال در کانادا اقامت کنند. مسکن اجاره ای معمولا ظرف چند هفته در بیشتر مناطق یافت می شود. اغلب منازل اجاره ای در کانادا مبله نیستند و ممکن است در یافتن منزل مبله با مشکل مواجه شوید.مدت اجاره معمولا 12 ماه است. بنابراین تا زمانی که مطمئن نیستید که در تمام این مدت آنجا اقامت می کنید یا نه ، بهتر است در منازل موقت اقامت کنید تا خانه ای که مورد نظر شماست بیابید. میزان اجاره برای خانه مبله 1200 دلار در ماه برای یک آپارتمان کوچک ، 1600 دلار برای یک آپارتمان دو خوابه با آشپزخانه کامل ، 1800 دلار برای یک خانه سه خوابه و چیزی بیش از 2000 دلار برای یک خانه ویلایی است. در شهرهای بزرگ مثل تورونتو و ونکوور و حتی حومه آنها باید فقط برای یک آپارتمان 3000 دلار یا بیشتر در ماه بپردازید، درحالیکه در شهرها و روستاهای دور افتاده خیلی کمتر از این میزان را می پردازید.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت های زیر مراجعه کنید:

www.places4rent.com
www.rentersnews.ca
www.remax.ca

آژانس های مسکن در کانادا به یک شبکه کامپیوتری (MLS) متصل هستند که اطلاعات و جزئیات مربوط به هر ملک در آن ثبت شده است. بنابراین لازم نیست برای یافتن خانه به تعداد زیادی آژانس مسکن مراجعه کنید بلکه یک دلال نیز می تواند به عنوان خریدار عمل کند و با استفاده از MLS ملک مناسبی برای شما پیدا کند.
اکثر آژانس های مسکن در کانادا از قراردادهای استانداردی استفاده می کنند که توسط انجمن ایالتی تصویب شده است و در آنها جمله است که می گوید (( دلال باید پشتکار ، صداقت و درستی کار خود را انجام دهد. )) می توانید برای اطمینان بیشتر جمله " با موافقت رسمی وکیل " را به قرارداد اضافه کنید.

هنگام ورود به کانادا ، ممکن است لازم باشد پیش از نقل مکان به خانه ای دائمی ، یا درحالیکه منتظر رسیدن اثاث منزل خود هستید ، برای مدتی در مسکن موقت سکنی گزینید. انتخاب محلی مناسب برای زیستن به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله اینکه آیا مجرد هستید یا متاهل و همراه خانواده ؛ آیا رانندگی می کنید یا به حمل و نقل عمومی وابسته هستید؛ و می خواهید محل زندگی تان تا چه اندازه به محل کار ، مدرسه ، مسیرهای اتوبوس مراکز خرید و سایر تسهیلات محلی نزدیک باشد. بهتر است هنگام ورود اقامتگاههایی را انتخاب کنید که می توان آنها را به صورت ماهیانه اجاره کرد و مبله هستند( شامل تمام وسایل خانه به جز ماشین لباسشوئی و خشک کن که به صورت عمومی در دسترس ساکنان می باشند. ). به این ترتیب زمان کافی خواهید داشت که با ساکنان محلی صحبت کنید و جوامع محلی مختلف را وارسی نمائید و سپس برای دراز مدت تصمیم بگیرید. در اکثر شهرها متوسط کرایه ماهیانه اجاره یک آپارتمان کوچک حدود 900 دلار ، برای خانه های شهری( از یک دیوار به خانه مجاور متصل هستند) تقریبا 1100 دلار و برای خانه ای مستقل ، بیش از 1500 دلار است. در مناطق مرکزی شهرهای بزرگ ( مثل تورونتو ، ونکوور و مونترال ) ممکن است کرایه ماهیانه یک آپارتمان کوچک بیش از 2000 دلار باشد.
لازم به ذکر است درصورت داشتن اقامت دائم کانادا، می توانید 100% مبلغ ملک را وام بگیرید. در هر شرايطی که قرار داريد گرفتن وام مسکن در تخصص ماست.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:30توسط |
پول و بانکداری در کانادا

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و درآمد ناخالص داخلی آن به حدود یک تریلیون دلار بالغ می شود که این درآمد ناخالص داخلی به طور سرانه 30,000 دلار است. با محاسبه درآمد ناخالص ملی (GNP) ، کانادا در ردیف هفتم دنیا و همردیف ایالات متحده آمریکا و ثروتمندترین کشورهای اروپایی قرار می گیرد. نرخ پایه بانکی و نرخ وامها از حدود 13 درصد و 17 درصد در سال 1990 به ترتیب 3,5 درصد و 8,75 درصد ( در اواسط سال 1999) کاهش یافت و این امر تجار و بازرگانان کانادایی را تشویق به توسعه کرد.
واحد پول رایج کانادا دلار است ، که هر دلار 100 سنت است . سکه های کانادایی به ترتیب ارزش ، 1 سنتی
(penny)، 5 سنتی(nickel) ، 10 سنتی (dime) ، 25 سنتی (quarter) و 50 سنتی (نیم دلار ، که به ندرت دیده می شود.) 1 دلاری و 2 دلاری است.
اسکناس ها به ترتیب ارزش 5 دلاری ، 10 دلاری ، 20 دلاری ، 50 دلاری ، 100 دلاری و 1000 دلاری چاپ می شوند.
بهتر است قبل از ورود به کانادا تعدادی دلار کانادا تهیه کنید تا هم خود و هم خانواده تان با آن آشنا شوید. در اکثر جاها در کانادا می توانید از دلار آمریکا استفاده کنید.
نظام بانکداری کانادا تحت نفوذ "شش بانک بزرگ " صاحب امتیاز است که عبارتند از :

Canadian Bank of Commerce, Bank of Montreal, Canada Trust, Bank of nova Scotia, Royal Bank of Canada, Toronto Dominion Bank,
، که نود درصد سرمایه کل بانکها را تحت نظارت دارند. این شش بانک شبکه ارتباطی متشکل از 8000 شعبه دارند و خدمات بانکداری اینترنتی و تلفنی نیز ارائه می دهند. بانکهای محلی کوچکتر بسیاری نیز وجود دارند و بیش از 4 بانک خارجی نیز در کانادا فعالیت دارند. بانکهای صاحب امتیاز بازار را از جهت اعتبار مشتریان تامین می کنند.مابقی وام توسط اتحادیه های اعتباری ، شرکت های اعتبار وام مسکن و شرکت های بیمه عمر داده می شود. بانک کانادا ،که یک موسسه تحت نظارت حکومت مرکزی است و مستقیما مسئول سیاست گذاری آنی کشور است ، نظام بانکداری کانادا را تنظیم می کند. بانک های کانادا مجاز به شرکت مستقیم در صنعت بیمه نیستند و نمی توانند در شعب خود ( به جز شعبه بریتیش کلمبیا ) خدمات بیمه ای ارائه دهند. البته مجاز به تملک و خرید و فروش زمین از طریق شرکت های سهامی و حتی می توانند بنگاه معاملات بانکی دایر نمایند.
کانادایی ها معمولا امور بانکی را در یکی از بانکهای خارجی یا بانکهای صاحب امتیاز، اتحادیه اعتباری یا شرکت اعتباری انجام می دهند.برای انجام عملیات بانکی از طریق اتحادیه های اعتباری باید عضو شوید، در این صورت برای گرفتن وام یا بهره کمتر، نسبت به وام ارائه شده بانکها، واجد شرایط هستید و می توانید از سود سالانه بانکها نیز استفاده کنید.

ساعت کار بانکهای عادی روزهای دوشنبه تا جمعه از 9 صبح تا 5 بعذ از ظهر ( که بعضی جمعه ها تا 6 بعد از ظهر هم باز هستند.) ، و روزهای دوشنبه از 10 صبح تا 3 بعد از ظهر است. تمام بانکها در تعطیلات محلی استان و حکومت مرکزی ، تعطیل هستند.
+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:28توسط |
بیمه در کانادا

شرکتهای بیمه در کانادا به ارائه انواع متنوعی از بیمه ها می پردازند و بسیاری از آنها سایر خدمات مالی را نیز عرضه می کنند. بهر حال طبق قوانین فدرال ، شرکتهای خدمات مالی که صاحب شرکتهای بیمه هستند ، راسا اجازه فروش حق بیمه را ندارند ( بجز در بریتیش کلمبیا ). برخی کمپانی ها به طور خصوصی اداره می شوند در حالیکه اکثر آنها بوسیله سهامداران شرکتهای سهامی ، بیمه گذاران شرکتهای تعاونی یا دولت اداره می شوند و بیش از 450 شرکت بیمه کانادایی و حدود 200 شرکت خارجی ( که حدود 60 درصد بازار را در اختیار دارند. ) مجوز تاسیس شعبه های مختلف را دارند. شرکتهای بیمه متعددی وجود دارند که می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید و بسیاری از آنها طیف وسیعی از خدمات بیمه را ارائه می دهند ، درحالیکه سایر شرکتها ، فقط در زمینه خاصی کار می کنند: شرکتهای بیمه اصلی در اکثر شهرهای بزرگ کانادا دارای دفاتر نمایندگی هستند.

اکثر کانادایی ها ، بیمه خود را از طریق دلالان و نمایندگان بیمه خریداری می کنند. معمولا بهتر است از طریق یک نماینده مستقل که با تعدادی از شرکتها در ارتباط است ، خرید کنید تا از نماینده ای که تنها حق بیمه یک شرکت را می فروشد.( که اصطلاحا به آن اجیر “captive” می گویند.) همیشه حداقل با سه تن از نمایندگان بیمه مشورت کنید ، اما در نظر داشته باشید که این کار باعث کسب نقطه نظرات بسیار متفاوت خواهد شد. وقتی شما نماینده معتبری پیدا کردید ، کار معقولانه این است که تمامی بیمه های خود را از او بخرید ، اگرچه هنوز برای بیمه جدید به دنبال کسب نظرات سایر نمایندگان یا شرکتها باشید.

قبل از ورود به کانادا بررسی کنید که آیا خانواده شما ، تحت پوشش بیمه پزشکی قرار می گیرد یا خیر. بهتر است قبل از ورود به کانادا تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، البته اگر بدون بیمه درمانی وارد کانادا شوید ، می توانید موقتا از طریق چند شرکت کانادایی تحت پوشش بیمه قرار بگیرید.
به محض اینکه وارد کانادا میشوید بایستی برای کارت بهداشت اقدام کنید. همه اعضای خانواده حتی نوزادان بایستی کارت بهداشت مخصوص خود را داشته باشند.برای در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه ای که زندگی میکنید تماس بگیرید. در بیشتر استانها به محض درخواست کارت بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهای بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک بعد از گذشت سه ماه مشمول استفاده از مزایای کارت میشوید.
کانادا دارای طرح بیمه وابسته به دولت
(Medicare)
است که مراقبتهای بهداشتی اولیه را به شهروندان ، ساکنان دائم ، و پناهندگان کانادا به صورت رایگان عرضه می کند. در برخی ایالتها این خدمات رایگان است ( یعنی هزینه ان از محل مالیاتهای عمومی تامین می شود.) ، درصورتیکه در سایر ایالتها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد. علی رغم طرح بیمه پزشکی رایگان یا ارزان ، تعدادی از مردم برای مراقبتهای بهداشتی سریعتر و تخصصی تر ، بیمه های درمانی خصوصی نیز دارند که حق بیمه آنرا خود می پردازند و یا توسط کارفرما به عنوان جزئی از مزایای شغلی پرداخته می شود. اگر مراقبتهای بهداشتی رایگان شامل حال شما نمی شود( دربعضی از ایالتها حتی کسانی که واجد شرایط هستند، در سه ماه اول ورودشان به  کانادا تحت پوشش خدمات بیمه رایگان قرار نمی گیرند، باید اطمینان حاصل کنید که دارای بیمه درمانی کافی ( حداقل 250000 دلار درسال) هستید. اگر قصد دارید مدت طولانی در کانادا اقامت کنید ، بهتر است قبل از ورود به این کشور تحت معاینات پزشکی کامل ، از جمله معاینه دندان و چشم قرار بگیرید. انجام آنها در کشورهای دیگر احتمالا ارزان تر از کانادا خواهد بود. اگر بلافاصله واجد شرایط لازم برای مراقبتهای بهداشتی نباشید، می توانید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید.

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت0:28توسط |
اشتغال در کانادا
مراکز استخدام نیروی کار (Human Resource Centers of Canada= HRCC)  در بیش از 400 دفتردر سراسر این کشور اقدام به ارائه مشاوره مجانی و به کارگماردن افراد می کنند. واحدهای اطلاعاتی HRCC ، اطلاعاتی جدید در مورد بازار کار به شما ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا مشاغل و فرصت های شغلی مورد درخواست ، مهارت های مورد نیاز و نحوه گذراندن دوره های تعلیمات و خدمات مورد نیاز آن مشاغل را برای یافتن کار بیابید.
بسیاری از کمپانی های بزرگ آژانس هایی را در اختیار دارند که برای آنها کارمندانی چون مدیران اجرایی ، کارمندان حرفه ای ، کارمندان موقت اداری استخدام می کنند. آزانسهای استخدام معمولا باید مجوز لازم را از مسئولین شهری یا ایالتی کسب کرده باشند. برای مثال در انتاریو ، وزارت کار سه نوع مجوز می دهد: نوع اول برای خدمات کارمندیابی است که از کارفرمایان حق الزحمه خود را دریافت می کند. نوع دوم برای خدمات استخدامی است که از جویندگان کار حق الزحمه خود را دریافت می داردو نوع سوم برای خدمات استخدام برای کمک در امور منزل به کار می رود. حق الزحمه این آژانسها برای مشاغل ثابت معمولا معادل سه ماه حقوق ناخالص یا 25 درصد از حقوق ناخالص سالانه است که معمولا توسط کارفرما پرداخت می شود.
در کانادا امکان یافتن مشاغل قراردادی بخصوص در زمینه های کامپیوتر ، هوافضا و الکترونیک وجود دارد. کارمندان قراردادی معمولا با همان شرایط کارمندان دائم اما با حقوق بیشتر استخدام می شوند. اگر می خواهید از کار قراردادی خود دست بکشید باید توجه داشته باشید که جریمه آن ممکن است سخت باشد و ممکن است شامل بازپرداخت مخارج تغییر مکان ، هزینه ویزا و بلیط باشد. مشاغل پاره وقت در بسیاری از صنایع و حرفه ها وجود دارند و در ادارات ، بارها ، مغازه ها، کارخانه ها، کافه ها و رستوران ها رایج هستند. اغلب کارمندان پاره وقت حقوق کمی دریافت می دارند و دستمزدشان معمولا درحدود حداقل میزان حقوق است.

تعیین میزان حقوق که باید در کانادا دریافت کنید بسیار مشکل است ، بخصوص در مورد مشاغل تخصصی و اجرایی که میزان حقوق و مزایا به ندرت در آگهی کار ذکر می شوند. از طرف دیگر ممکن است در آگهی های کار در روزنامه های محلی میزان حقوق ذکر شود. HRCC نیز می تواند در مورد میزان دستمزد مشاغل محلی به شما اطلاعاتی بدهد. معمولا میزان حقوق قابل مذاکره است و متقاضی کار ، خود باید مطمئن شود که میزان حقوق و مزایای پیشنهادی با تجارب و سوابق کاری وی متناسب است.

+نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:37توسط |
تحصیل در کانادا
کانادا 8 درصد از تولید ناخالص خود را صرف آموزش و پرورش می کند و دارای نظام آموزشی متنوعی شامل مدارس خصوصی و دولتی در تمام پایه ها می باشد. هر کدام از ایالت ها و بخشهای کانادا مستقلا مسئول آموزش و پرورش در حوزه خود هستند؛ بنابراین ضوابط و معیارها به طور قابل ملاحظه ای از یک ایالت به ایالت دیگر و از یک بخش به بخش دیگر متفاوت است . با این وجود ، حکومت فدرال از آموزش بعد از دبیرستان ، کارآموزی و آموزش بزرگسالان در هر دو زبان رسمی حمایت می کند. تحصیلات رسمی در کانادا شامل سه سطح میشود : ابتدایی ، متوسطه ، و تحصیلات دانشگاهی.
آموزش در مدارس ابتدایی و متوسطه رایگان است ؛ ولی والدین باید مبلغی بین 5 تا 100 دلار در هر ترم به عنوان هزینه های دانش آموز
(student fee) برای کلاسهای فوق برنامه مثل موسیقی یا کلاسهای هنری بپردازد.
معمولا سال تحصیلی در کانادا از هغته اول سپتامبر تا پایان ژوئن ( ده ماه ) می باشد و به دوره های تحصیلی ( ترم / نیمسال تحصیلی ) مختلف تقسیم می شود . کلاسهای درسی در مدارس دولتی از دوشنبه تا جمعه برگزار می شود و هیچ ساعت درسی در روزهای شنبه و یکشنبه وجود ندارد.
کالج ها و دانشگاههای کانادا ، شرایط ورود بسیار مختلفی دارند. عموما هرچه قدر دانشگاه بهتر ( معتبرتر) باشد شرایط ورود سنگین تر است. تمام دانشجویان خارجی باید انگلیسی را به خوبی بدانند (در کبک ، فرانسه لازم است ) و کسانی که زبان مادریشان انگلیسی نمی باشد ، باید امتحان
TOEFL بدهند. همچنین سایتهای کامپیوتری زیادی وجود دارند که اطلاعاتی را در مورد دانشگاهها و کالج های کانادا در دسترس قرار می دهند. مثل : looksmart.com , schoolfinder.com ( که شامل یک صفحه خانگی برای پذیرش کالج و ارتباط با دفاتر پذیرش کمک مالی ، کمک – هزینه های تحصیلی و غیره می باشد. ) و www.unwaterloo.ca/index.html برای دانشگاههای انتاریو.

 

از جمله دلایل عمده تحصیل در کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
‌شهریه‌ تحصیلی‌ دانشجویان‌ خارجی‌ كشور كانادا نسبت‌ به‌امكانات‌ آموزشی‌ ‌‌آن‌ در مقایسه‌ با مراكز دانشگاهی‌ سایر كشورهای‌ توسعه‌یافته‌ جهان‌ مناسب‌ ‌‌می‌باشد.
كشور كانادا در میان‌ هفت‌ كشور صنعتی‌ جهان‌ از بیشترین‌ سرمایه‌گذاری‌ ‌‌دولتی‌ در حوزه‌ آموزش‌ برخوردار می‌باشد.
سالانه‌ بیش‌ از 100 هزار دانشجوی‌ خارجی‌ در كشور كانادا به‌تحصیل‌ علوم‌ ‌‌مختلف‌ مبادرت‌ می‌نمایند.
وجود تنوعات‌ فرهنگی‌ و قومی؛ حضور‌ چهره‌ های بین‌المللی‌ علمی و چند فرهنگی‌ و وجود امنیت‌ اجتماعی‌ از خصایص جامعه دانشگاهی این کشور است. 

از آنجایی‌كه‌ كشور كانادا در زمینه‌هایی‌ نظیر توسعه‌ نرم‌افزاری، علوم‌ ‌ ‌مخابرات، علوم‌ فضایی، علوم‌ مهندسی، حمل‌ و نقل‌ شهری، تكنولوژی، ‌‌معادن‌ و صنایع‌ و محیط‌ زیست‌ در زمره‌ كشورهای‌ پیشرو به‌شمار می‌رود از ‌‌این‌روی‌ دانشجویان‌ كانادایی‌ از دامنه‌ انتخاب‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ با ابعاد ‌‌وسیعی‌ جهت‌ ادامه‌ تحصیلات‌ خود برخوردار می‌باشند.

تعداد 90 دانشگاه‌ و ‌‌150كالج‌ و مؤ‌سسه‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ مستقر در استان‌ها مختلف‌ كشور، پایین‌ ‌بودن‌ نرخ‌ هزینه‌ زندگی‌ در كشور كانادا‌ به ‌جذب‌ هر چه‌ بیشتر دانشجویان‌ ‌‌خارجی‌ منجر می‌شود.

گفتنی‌ است‌ كه‌ در میان‌ كشورهای‌ صنعتی‌ جهان‌ كشور كانادا؛ كمترین‌ ‌‌میزان‌ تورم‌ را به‌خود اختصاص‌ داده‌ است.

 • Carleton University
 • University of Windsor
 • Memorial University
 • Toronto University
 • York University
 • +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:36توسط |
  ایالت پرینس ادوارد آیلند
  Capital : Charlottetown
  Largest city : Charlottetown
  Total : 5,683.56 km²
  Water : 0 km²
  Population : 139,103
  Density : 23.9/km²
  Flower : Pink Lady's Slipper
  Tree : Red Oak
  Bird : Blue Jay
  ايالت پرينس ادوارد آيلند يكي از زيباترين ايالات در شرق كانادا است كه به سرزمين باغها شهرت دارد. هزينه هاي زندگي در اين ايالت يكي از پايين ترين نرخها در كانادا مي باشد. در پذيرش مهاجرين اين ايالت شرايطي مانند سن، سطح زبان انگليسي و نيز تجارت كاري و مهارتهاي مديريتي نقش تعيين كننده اي را دارند.
  شرايط مهاجرت:
  1- داشتن حداقل 3 سال سابق بيزنس يا مديريت.
  2- داشتن خالص دارايي حداقل به ارزش 400 هزار دلار.
  3- تعهد 200هزار دلار، سرمايه گذاري در استان. كه اين سرمايه گذاري مي تواند براي تاسيس يك شركت يا خريد حداقل 33% از سهام يك بيزنس موجود باشد.
  4- ارايه طرح اقتصادي (Business Plan).
  5- پرداخت وديعه به مبلغ 125 هزار دلار ، يكسال بعد از سكونت و در صورت انجام تعهد به فرد بازگردانده مي شود.
  6- مهارت زبان انگليسي يا فرانسه متقاضي بايد در حدي باشد كه بتواند در موقع مصاحبه به راحتي صحبت كند. در صورتي كه فرد از اين لحاظ مشكل داشته باشد مبلغ 20 هزار دلار مي پردازد كه اين سپرده بعد از آنكه سطح زبانش به حد مطلوبي رسيد بازگردانده مي شود.
  نكته قابل توجه در مورد اين استان اينكه فرد مهاجر پس از 2 سال مي تواند اقوام درجه 1 و 2 خود را هم به كانادا ببرد.

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:32توسط |
  ایالت ساسکاچوان
  Capital :Regina
  Largest : city Saskatoon
  Total : 651,900 km²
  Water : 59,366 km²
  Population: 1,003,299
  Density : 1.67/km²
  Flower : Western Red Lily
  Tree : Paper Birch
  Bird : Sharp-tailed Grouse
  ساسكاچوان سرزمين آسمانهاي زنده، ايالتي مسطح، حاصلخيز و بسيار زيباست كه به دليل داشتن مزارع بزرگ، قطب اصلي كشاورزي كاناداست. زمين ارزان، آب فراوان، تجهيزات مدرن، بهترين شرايط را براي توليد محصولات كشاورزي همراه با تجربه زندگي در نهايت امنيت و آسايش فراهم نموده است. شعار معروف اين ايالت “From Many People Strength” است كه نشان از روحيه مهمان نوازي و پذيرش مهاجرين جديد درميان ساكنين اين ايالت دارد.
   
  شرايط پذيرش متقاضيان:
  1- حداقل 250 هزار دلار دارايي.
  2- حداقل 3 سال تجربه موفق شغلي و مديريتي.
  3-تعهد سرمايه گذاري در ساسكاچوان به ارزش حداقل 150 هزار دلار.
  4- سپردن 75 هزار دلار وديعه بابت تضمين تعهد سرمايه گذاري (قابل برگشت).

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:31توسط |
  ایالت کبک
  Capital : Quebec City
  Largest city : Montreal
  Total : 1,542,056 km²
  Water : 176,928 km²
  Population : 7,719,993
  Density :5.63/km²
  Flower : Blue Flag Iris
  Tree : Yellow Birch
  Bird : Snowy Owl
  كبك با وسعتي تقريباً برابر ايران بزرگترين و از نظر جمعيت دومين ايالت كانادا به شمار مي آيد. زبان رسمي كبك فرانسه و بزرگترين شهر آن مونترال است. مونترال بزرگترين شهر فرانسه زبان جهان پس از پاريس مي باشد. ضمن اينكه اين شهر تعداد بسيار زيادي جمعيت انگليسي زبان نيز دارد. كبك پس از اُنتاريو مهمترين قطب صنعتي كانادا به شمار ميرود و بسياري از صنايع و معادن كانادا در اين ايالت قرار دارند. شهر كبك پايتخت ايالت كبك از جمله قديمي ترين شهرهاي كانادا و تنها شهر آمريكاي شمالي است كه با توجه به معماري استثنايي و جاذبه هاي طبيعي آن در سال 1985 از سوي يونسكو به عنوان ميراث فرهنگي بشري انتخاب گرديده. كبك آب و هوايي چهار فصل و زمستانهايي سرد و برفي دارد. با توجه به شرايط گذشته كانادا، كبك تنها ايالتي است كه به صورت مستقل داراي بخش مهاجرت بوده و براي افرادي كه آشنايي كافي با زبان فرانسه دارند مقصد مناسبي جهت اقامت در كانادا به شمار مي آيد. شرايط مهاجرت به اين ايالت متغير بوده و نسبت به شرايط تحصيلي و شغلي متقاضيان سنجيده مي شود كه مشاوران ما در شركت اُديسه راهنمايي لازم را در اين مورد در اختيار شما قرار خواهند داد.

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:30توسط |
  ایالت نیوفاندلند
  Capital : Charlottetown
  Largest city : Charlottetown
  Total : 5,683.56 km²
  Water : 0 km²
  Population : 139,103
  Density : 23.9/km²
  Flower : Pink Lady's Slipper
  Tree : Red Oak
  Bird : Blue Jay
  نيو فاندلند شرقي ترين ايالت كانادا در كنار اقيانوس اطلس واقع شده است. ايالت نيوفاندلند داراي دو منطقه جغرافيايي است: جزيره نيو فاندلند و جزيره لابرادو. مناطق شمال شرق نيو فاندلند به خاطر رونق صنعت صيد ماهي از پر جمعيت ترين مناطق اين ايالت به شمار مي آيند. مركز اين ايالت شهر تاريخي و تجاري سنت جانز است.
  نيو فاندلند به دليل همجواري با اقيانوس اطلس داراي آب و هواي معتدل با رطوبت بالا است.
  كشف منابع جديد نفت و گاز در سالهاي اخير در نيو فاندلند به اقتصاد اين ايالت رونق تازه اي بخشيده است. كشف نفت در منطقه Hibernia در سال 1979 اولين اكتشاف مهم نفتي كانادا محسوب مي شود. صنايع كشتي سازي، پتروشيمي، پوشاك و مواد غذايي از جمله ديگر فعاليتهاي اقتصادي اين ايالت ميباشد.
   
  شرايط مهاجرت:
  1- حداقل 5 سال تجربه موفق شغلي و مديريتي.
  2- حداقل 450 هزار دارايي كه 350 هزار دلار آن با يد به صورت حسابهاي نقدي باشد.
  3- تعهد ايجاد بيزنس به ارزش 200 هزار دلار پس از شروع اقامت.
  4- پرداخت 100 هزار دلار وديعه به دولت نيوفاندلند (قابل برگشت پس از انجام تعهد سرمايه گذاري).

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:29توسط |
  ایالت نیوبرانزویک
  Capital : Fredericton
  Largest city : Saint John
  Total : 72,908 km²
  Water : 1,458 km²
  Population : 750,851
  Density : 10.48/km²
  Flower : Purple Violet
  Tree : Balsam Fir
  Bird : Black-capped Chickadee
  ايالت ساحلي و زيباي نيوبرانزويك در شرق كانادا و همجوار با اقيانوس اطلس ميباشد. آب و هواي چهار فصل و معتدل، سطح بالاي رفاه، هزينه پائين زندگي، سيستم آموزشي عالي و اقتصاد قدرتمند و صنعتي اين ايالت را به يكي از بهترين مناطق كانادا براي شروع زندگي يك مهاجر مبدل نموده است. فاصله كم اين ايالت با شهرهاي تورونتو، نيويورك و واشنگتن همراه با دارا بودن بنادر ، شاهراهها و فرودگاههاي متعدد، شرايط تجاري و اقتصادي مناسبي را براي ساكنين نيوبرانزويك فراهم آورده است.
  شرايط مهاجرت:
  متقاضي براي مهاجرت به اين ايالت بايد داراي حداقل 350 هزار دلار دارائي و نيز 3 سال سابقه بيزنس يا مديريت باشد. در صورتيكه متقاضي واجد شرايط لازم باشد در مدت 2 الي 3 ماه پس از عقد قرارداد، ويزاي كانادا را دريافت و در ايالت نيوبرانزويك مصاحبه خواهد شد. سپس يك Business plan كامل و متناسب با شرايط استان تهيه شده و به مقامات نيو برانزويك تحويل خواهد شد. پس از تصويب طرح فوق توسط اداره مهاجرت، نامه تاييديه پذيرش صادر و متقاضي و خانواده اش براي انجام معاينات پزشكي و صدور نهائي ويزاي اقامت دايم به دولت فدرال معرفي مي شوند.


   

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:28توسط |
  ایالت منیتویا
  Capital : Winnipeg
  Largest city : Winnipeg
  Total : 647,797 km²
  Water : 94,241 km²
  Population : 1,190,400
  Density : 2.14/km²
  Flower : Prairie Crocus
  Tree : White Spruce
  Bird : Great Grey Owl
  منيتوبا مكاني عالي براي زندگي و كار.
  بسياري از مهاجرين منيتوبا را براي زندگي انتخاب مي كنند چون سرزميني وسيع، زيبا، آرام و با اقتصادي قوي است؛ با توجه به دلايل فوق و نيز هزينه هاي پائين زندگي هر سال حدود 10.000 نفر به اين استان مهاجرت مي كنند.
   
  شرايط پذيرش متقاضيان:
  1- حداقل 350 هزار دلار دارايي.
  2- حداقل 3 سال تجربه موفق شغلي و مديريتي.
  3-تعهد سرمايه گذاري در منيتوبا به ارزش حداقل 150 هزار دلار.
  4- سپردن 75 هزار دلار وديعه بابت تضمين تعهد سرمايه گذاري (قابل برگشت).
  رسيدگي به پرونده متقاضيان در داخل ايالت منيتوبا خواهد بود و متقاضي ميبايست جهت مصاحبه به اين ايالت سفر نمايد. همچنين بايد يك طرح اقتصادي به اداره مهاجرت استان ارائه داده و مبلغ 75 هزار دلار نيز به عنوان وديعه به حساب دولت منيتوبا واريز گردد. پس از كسب ويزاي اقامت و در صورت انجام تعهد 150 هزار دلاري سرمايه گذاري وديعه 75 هزار دلاري به متقاضي مسترد خواهد شد.

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:27توسط |
  ایالت بریتیش کلمبیا
  Capital : Victoria
  Largest city : Vancouver
  Total : 944,735 km²
  Water : 19,549 km²
  Population : 4,402,931
  Density : 4.7/km²
  Flower : Pacific dogwood
  Tree : Western Redcedar
  Bird : Steller's Jay
   

  ايالت بريتيش كلمييا در غرب كوههاي افسانه اي راكي و شرق سواحل اقيانوس آرام واقع گرديده. ايالت زيبايي كه بخاطر تنوع مناظر طبيعي شهرت جهاني دارد. آسمان، كوه، جنگل، دريا همه در يك قاب، زيباترين تصاوير طبيعت زمين را در اين ايالت به تصوير كشيده اند. ونكوور سومين شهر بزرگ دنيا، سالهاست كه به عنوان بهترين شهر دنيا براي زندگي انتخاب ميشود. شهري مدرن در دل طبيعتي زيبا با آب و هوايي ملايم كه تمام امكانات را براي تجربه اي متفاوت از زندگي گردهم آورده است. به بريتيش كلمبيايي زيبا خوش آمديد.

   

   
  شرايط پذيرش متقاضيان:
  1- حداقل 400 هزار دلار دارايي.
  2- حداقل 3 سال تجربه موفق شغلي و مديريتي.
  3-تعهد 200 هزار دلارسرمايه گذاري در خارج از منظقه ونكوور بزرگ.
  4- استخدام حداقل یک نفر كانادايي.
  5- ايفاي مديريت در بيزنسي كه قصد ايجاد آن را دارد.
  6- پرداخت 120 هزار دلار وديعه قابل برگشت جهت تضمين سرمايه گذاري.

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:21توسط |
  ایالت انتاریو
  Capital : Toronto
  Largest city : Toronto
  Total 1,076,395 km²
  Water : 158,654 km²
  Population : 12,850,636
  Density : 13.9/km²
  Flower : White Trillium
  Tree Eastern : White Pine
  Bird Common : Loon
  اُنتاريو، چند فرهنگي ترين ايالت كانادا، جاييكه نيمي از تازه مهاجرين آنرا به عنوان خانه خود بر مي گزينند با جامعه اي مرفه و آزاد كه با سخت كوشي نسلهاي مهاجرين بنا گرديده؛ سرزمين فرصتهاست. اُنتاريو قطب توليد، سرمايه گذاري، صنعت، توريسم و نيز علم و هنر در كاناداست، سرزميني وسيع با يك ميليون كيلومتر مربع وسعت و بيش از 12 ميليون نفر جمعيت با تركيبي چند فرهنگي از 200 كشور و 130 زبان جهان، با شهرهاي پر جنب و جوش و مناظري ديدني. آبشار نياگارا بزرگترين و زيباترين آبشار جهان در مرز كانادا و آمريكا از جمله جاذبه هاي زندگي در اُنتاريو مي باشند كه اين ويژگيها همراه با امكانات فراوان و پيشرفته زندگي مدرن تورنتو را تبديل به بزرگترين شهر كانادا و نيز يكي از بهترين شهرهاي جهان براي زندگي نموده است.
  ايالت اُنتاريو از طريق روشهاي فدرال و نيز روش استاني خود مهاجر مي پذيرد. هر چند كه با توجه به شرايط سخت روش استاني اُنتاريو در مجموع

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:19توسط |
  نقشه كانادا
  Capital : Quebec City
  Largest city : Montreal
  Total : 1,542,056 km²
  Water : 176,928 km²
  Population : 7,719,993
  Density :5.63/km²
  Flower : Blue Flag Iris
  Tree : Yellow Birch
  Bird : Snowy Owl
  كبك با وسعتي تقريباً برابر ايران بزرگترين و از نظر جمعيت دومين ايالت كانادا به شمار مي آيد. زبان رسمي كبك فرانسه و بزرگترين شهر آن مونترال است. مونترال بزرگترين شهر فرانسه زبان جهان پس از پاريس مي باشد. ضمن اينكه اين شهر تعداد بسيار زيادي جمعيت انگليسي زبان نيز دارد. كبك پس از اُنتاريو مهمترين قطب صنعتي كانادا به شمار ميرود و بسياري از صنايع و معادن كانادا در اين ايالت قرار دارند. شهر كبك پايتخت ايالت كبك از جمله قديمي ترين شهرهاي كانادا و تنها شهر آمريكاي شمالي است كه با توجه به معماري استثنايي و جاذبه هاي طبيعي آن در سال 1985 از سوي يونسكو به عنوان ميراث فرهنگي بشري انتخاب گرديده. كبك آب و هوايي چهار فصل و زمستانهايي سرد و برفي دارد. با توجه به شرايط گذشته كانادا، كبك تنها ايالتي است كه به صورت مستقل داراي بخش مهاجرت بوده و براي افرادي كه آشنايي كافي با زبان فرانسه دارند مقصد مناسبي جهت اقامت در كانادا به شمار مي آيد. شرايط مهاجرت به اين ايالت متغير بوده و نسبت به شرايط تحصيلي و شغلي متقاضيان سنجيده مي شود كه مشاوران ما در شركت اُديسه راهنمايي لازم را در اين مورد در اختيار شما قرار خواهند داد.

  لينكهاي مفيد

   

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:14توسط |
  آب و هواي كانادا
  با توجه به مساحت وسیع و تنوع جغرافیایی ، آب و هوای کانادا از جنگل های بارانی گرمسیر تا مناطق منجمد و قطبی ، متغییر است. دمای هوا در چمنزارهای مناطق جنوبی استان آلبرتا ، مانیتوبا و ساسکاچوان از 38 درجه سانتی گراد در تابستان تا -24 درجه در زمستان متغییر است. البته یوکان رکورددار سردترین دمایی است که تا کنون در کانادا ثبت شده است -61 درجه سانتی گراد.
  خوشبختانه جمعیت زیادی در این مناطق زندگی نمی کنند. تعجبی ندارد که منطقه شمالی برخی استان ها و حوزه های شمالی ، سرزمین سپید شمالی (Great White North) نامیده می شود که تابستان ( دوره بدون یخبندان) تنها 2 ماه طول می کشد. ونکوور و ویکتوریا در ساحل اقیانوس آرام کمترین نوسان دمای سالانه ( بین بالاترین و کمترین دما ) را دارا هستند، درحالیکه بیشترین ناپایداری دما در انتاریو و کبک گزارش شده است که زمستانهای سخت و تابستانهای گرم و شرجی را پشت سر می گذراند. استانهای حاشیه اقیانوس اطلس یعنی نیوبرانزویک ، جزیره پرینس ادوارد ، نوااسکوشیا و نیوفاندلند بهار و تابستانی معتدل و دلپذیر ، اما زمستانی بسیار سرد و طوفانی دارند.

  در زمستان همه مناطق آب و هوایی سرد و یخبندان دارند، به جز ساحل جنوبی بریتیش کلمبیا ( مثل ونکوور) که به علت جریان هوای گرم و مرطوب اقیانوس آرام ، معتدل ترین آب و هوا را داراست. بهار و پائیز در برخی مناطق بسیار کوتاه است، این دو فصل دلپذیر ترین فصول در کانادا هستند، در اکثر نواحی که رطوبت کمتری دارند ، بهار و پاییز گرم و آفتابی می باشد، در پاییز رنگین کمانی از رنگها در درختان افرا در استانهای ساحل اقیانوس اطلس ایجاد می شود.

   

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:12توسط |
  تاريخ كانادا
  آثار بدست آمده از زندگی نخستین بومیان کانادایی که در بخشی از این کشور به مدت طولانی ساکن بودند و نیز بررسی‌های باستانشناسی در شمالی ترین بخش کشور، یوکان نشان می دهد که زندگی در آنجا به ۲۶۵۰۰ سال پیش و در جنوبی ترین بخش به ۹۵۰۰ سال پیش برمی گردد.
  در سال ۱۴۹۷ میلادی، جان کابوت پس از رسیدن به سواحل نیوفاندلند، یک مستعمره بریتانیایی ایجاد کرد. حدود ۴۰ سال بعد، ژاک کارتیه به دهانه رود سنت لورنس (در نزدیکی شهر مونترال) قدم گذاشته و مستعمره‌ای فرانسوی بنا نهاد. از آن پس، مهاجران بریتانیایی بیشتر در سواحل دریا و خلیج هادسن مستقر شدند، در حالی که فرانسویان بیشتر به سوی مناطق داخلی کانادا روان شدند. در سال ۱۷۸۳ بریتانیا کنترل بخش فرانسوی‌نشین کانادا (ایالت کبک کنونی) را نیز در اختیار گرفت.

   

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:11توسط |
  جغرافیاي كانادا
  کانادا، با وسعتی بيش از وسعت ايالات متحده آمريکا و سی ميليون جمعيت دومين کشور بزرگ دنیا با ۹،۲۱۵،۴۳۰ کیلومتر مربع وسعت است و ازمجموعه ۱۰ استان و ۳سرزمين و در ۵ منطقه اصلی به نامهای Atlantic, Central, North, Prairies و West Coast تشکيل گشته است. فرهنگ و جمعيت هريک از اين بخش‌ها متفاوت و نمايانگر تصويری متفاوت از اين کشور پهناورميباشند.

  کانادا از جنوب به آمريکا، از غرب به اقيانوس آرام، از شمال غربی به آلاسکا، از شمال به خليج بافين و اقيانوس منجمد شمالی و بالاخره از شرق به اقيانوس کبير محدود شده است.
  کانادامناطق وسیعی از طبیعت بکر با جمعیت پراکنده دارد که شامل کوهستان، جنگل )یک سوم کشور)، توندرا، مرغزار و صحرای قطبی در شمال و غرب است. تقریباً 8درصد از این کشور متشکل از دریاچه های آب شیرین است که شامل چهار دریاچهاز بزرگترین دریاچه های دنیاست.

  کانادا دارای 6 منطقۀ زمانی است. شرقی ترین ساعت استاندارد آن در منطقۀ نیوفاندلند، سه ساعت ونیم از ساعت جهانی (GMT) عقب تر و غربی ترین ساعت استاندارد آن واقع در پسیفیک، هشت ساعت عقب تر از ساعت جهانی می باشد. برای استفادۀ بهینه از روشنایی روز در اولین یکشنبۀ ماه آوریل تا آخرین یکشنبۀ ماه اکتبر، ساعت در سراسر کشور یک ساعت جلو کشیده می شود و پس از این مدت دوباره به حالت اول باز می گردد.

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:11توسط |
  معرفي كانادا
  كانادا دومين كشور بزرگ دنيا 9.215.430 كيلومتر مربع وسعت و 32 ميليون نفر جمعيت يكي از زيباترين كشورهاي جهان مي باشد. كانادا كشوري با نظام پادشاهي مشروطه مبتني بر دموكراسي پارلماني است. ملكه داراي مقامي تشريفاتي است و نخست وزير بالاترين مقام رسمي كشور مي باشد. كانادا از 10 ايالت و سه ناحيه تشكيل گرديده كه داراي دولتهاي محلي تحت حاكميت مركزي دولت فدرال كانادا مي باشد، از نظر جغرافيايي كانادا به 5 منطقه اصلي به نامهايCentral, West Coast, Atlantic Prairies, North, تقسيم گرديده.
  پايتخت اين كشور اتاوا و بزرگترين شهرهاي آن به ترتيب تورونتو، مونترال، ونكوور ميباشد. تورونتو با 12 ميليون جمعيت بزرگترين شهر كانادا است. مونترال مركز ايالت كبك، بزرگترين شهر فرانسوي زبان جهان پس از پاريس مي باشد. ونكوور در غرب كانادا زيباترين و بهترين شهر جهان به انتخاب سازمان ملل متحد است. اكثر شهرهاي پر جمعيت كانادا در حاشيه 250 كيلومتري مرز اين كشور با ايالات متحده آمريكا (كه با 7000 كيلومتر طولاني ترين مرز بدون دفاع ميان دو كشور در جهان است) واقع گرديده اند. كانادا كشوري بسيار ثروتمند و داراي بالاترين نرخ رشد اقتصادي در بين كشورهاي صنعتي جهان است. كانادا داراي منابع عظيم شناخته شده نفت و گاز و همچنين بزرگترين صادر كننده مواد معدني در جهان مي باشد. رتبه هاي اول تا پنجم جهان در زمينه توليد اورانيوم، روي، نيكل، تيتانيوم، آلومينيوم، مس، طلا، سرب و نقره متعلق به كانادا است. در زمينه كشاورزي كانادا با توجه به دارا بودن يك پنجم آبهاي شيرين جهان و نيز دشتهاي وسيع و حاصلخيز بزرگترين توليد كننده مواد غذايي، سبزيجات، گوشت، فرآورده هاي لبني در جهان مي باشد. كانادا سالهاست از طرف مجامع جهاني به عنوان بهترين كشور دنيا انتخاب مي شود. برگزيدگان بيش از دويست مليت جهان جامعه مرفه امروز كانادا را تشكيل داده اند. سطح بالاي زندگي، آمار پائين جرم و امنيت بالا، آموزش رايگان تا عالي ترين سطوح، بيمه درماني فراگير،‌طبيعت زيبا و تركيب چند فرهنگي كانادا زمینه بسيار مناسبي را براي شروع يك زندگي جديد بدون هرگونه تبعيض از نظر نژاد، مليت، مذهب و جنسيت فراهم نموده است.
  به كانادا خوش آمديد.

   

  +نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت17:9توسط |